производ

Професионален детергент за ладна вода со одлични перформанси

Краток опис:

Детергентот за ладна вода е специјално дизајниран за чистење индустриски постелнина, кои може директно да се исчистат со ладна вода.Тоа е слаб алкален детергент и никогаш нема да го оштети постелнината.Подобрете го квалитетот на перењето постелнина и продолжете ја употребата на постелнината, заштедувајќи ја потрошувачката на пареа и вода.

 

Прифаќање:OEM/ODM,Трговија,Трговија на големо,Регионална агенција,

Плаќање: T/T, L/C, PayPal

Имаме две сопствени фабрики во Кина.Меѓу многуте трговски компании, ние сме вашиот најдобар избор и вашиот апсолутно сигурен деловен партнер.

 

На сите прашања со задоволство ќе одговориме, ве молиме испратете ги вашите прашања и нарачки.

Примерокот за залиха е бесплатен и достапен


Лист со податоци за безбедност на материјалотПреземи

Детали за производот

ОЕМ/ОДМ УСЛУГИ

УСЛУГИ ЗА КЛИЕНТ

Ознаки на производи

Основни информации.

Детергент за ладна вода

Волумен

20 л

Мирис

Лимон

Апликативни сцени

Се користи за перење постелнина, навлаки за јоргани, навлаки за перници и други ткаенини во фабрики за перење, хотели, болници и други индустрии за перење.

Главни карактеристики

Отстранете ја тврдоглавата нечистотија, дамки од масло, дамки од крв и оставете ја ткаенината светла.

Прифаќање

OEM/ODM, трговија, трговија на големо, регионална агенција

Метод за плаќање

T/T, PayPal, L/C

MOQ

1 БАРЕЛ, по спецификација и мирис.Прифатени се мешани палети или контејнер.

HS код

3307900000

Спецификација

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Кол./20′FCL/40′HQ

20 л/барел

875 барели/1300 барели

Опис на производот

Течноста за миење со ладна вода е богата со јонски активни супстанции, кои можат да ја отстранат тврдоглавата нечистотија, дамките од масло и дамките од крв и да ја одржат ткаенината светла.Комбинира шест основни технологии: деконтаминација, статичка елиминација, меки и светли ткаенини, ниска пена и лесно белење, отпорност на остатоци и широка применливост.Тоа е слаб алкален детергент кој никогаш нема да му наштети на постелнината, да го подобри квалитетот на перењето на постелнината и да го продолжи работниот век на постелнината.Богат е со концентрирани сложени сурфактанти, ослободува ефективни активни состојки, има посилна способност за деконтаминација и ефикасно го намалува распаѓањето на дамките.Додадената протеаза може да навлезе во влакната на ткаенината и да ги отстрани длабоките дамки.

Опис на употреба

1. Овој производ може автоматски да се вчита преку системот за автоматска дистрибуција.
2. Дозата на овој производ зависи од степенот на дамка:

Референтна табела за дозирање од 100 кг/машина за перење

Референтна доза на степен на дамка (единица: g)  

Лесни дамки

200-300 g

Умерени дамки

300-500 гр

Тешки дамки

500-800 гр

Предлог за употреба

Додадете помошни материјали (водороден пероксид, емулгатор, прашок за белење на боја, прашок за белење хлор итн.) според ситуацијата при перење

Мерки на претпазливост

● Да се ​​чува подалеку од дофат на деца.Избегнувајте контакт со очи или кожа, доколку дојде во контакт, исплакнете со вода и посетете лекар.Доколку се проголта, посетете лекар.
● Да се ​​чува на суво и ладно место.
● Само за надворешна употреба.

Најчесто поставувани прашања

П: Може ли да имам сопствен прилагоден дизајн за производот и пакувањето?
О: Да, може ОЕМ како ваши потреби.Само обезбедете ни го вашето дизајнирано уметничко дело.
П: Како можам да добијам некои примероци?
О: Може да обезбеди бесплатни примероци за тестирање пред нарачката, само плаќајте ги трошоците за курир.
П: Кои се условите за плаќање?
О: 30% депозит T/T, 70% T/T биланс исплата пред пратката.
П: Како работи вашата фабрика во врска со контролата на квалитетот?
О: Имаме строгконтрола на квалитетотсистем, а нашите професионални експерти ќе го проверат изгледот и функциите за тестирање на сите наши артикли пред пратката.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 12 13 14
   ПРИВАТНО Означување  ПРИЛАГОДНО ФОРМУЛИРАЊЕ  ПАКУВАЊЕ НА ДОГОВОР
  Skylark се гордее со тоа што им помага на клиентите да ги подобрат нивните линии на производи со приватна етикета. Без разлика дали ви треба помош за создавање на вистинската формула или имате опсег на производи со кои сакате да се натпреварувате, ние можеме да ви помогнеме да испорачате производи со висок квалитет секој пат. Сакаме да ви помогнеме да го креирате точниот производ што отсекогаш сте го замислувале.Од лабораторискиот тим кој обезбедува перформанси на вашите производи, до тимот за извори што ви помага да ги реализирате сите ваши визии за етикетирање и пакување, Skylark ќе биде таму на секој чекор од патот. Skylark, исто така, може да биде продолжение на вашата компанија ако веќе имате неверојатен производ, но не можете да го пакувате и испорачате точно како што сакате. Нудиме пакување со договор што лесно може да ги пополни празнините во областите на вашиот бизнис што моментално не можете да ги завршите.

  Во моментов, компанијата енергично ги проширува пазарите во странство и глобалниот распоред.Во следните три години, ние сме посветени да станеме едно од првите десет извозни претпријатија во фината секојдневна хемиска индустрија во Кина, да му служиме на светот со производи со висок квалитет и да постигнеме ситуација со повеќе клиенти.

  УСЛУГИ2WechatIMG2435

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја